آموزش جامع و تصویری ثبت‌نام و کار با اینستاگرام

امروزه اینستاگرام به یکی از محبوب ترین و معروف ترین شبکه های اجتماعی تبدیل شده است ، که اکثر افراد از چهره های سرشناس ورزشی و هنرمندان و بازیگران گرفته تا افراد شناخته شده ی حوزه سیاست در آن عضویت دارند و به فعالیت مشغولند .

در اینستاگرام کاربر قابلیت به اشتراک گذاشتن عکس ها و فیلم های خود را دارا میباشد . و همچنین میتواند عکس ها و فیلم های دوستان و آشنایان خود را مشاهده کند . البته این شبکه اجتماعی فقط محدود به دستگاه‌های همراه از جمله موبایل و تبلت است.

ما در این پست آموزش کامل و تصویری ثبت نام و کار با این شبکه اجتماعی محبوب را برایتان تهییه کردیم .

نصب اینستاگرام :

برای نصب این اپلیکیشن،با توجه به نوع سیستم عامل موبایل خود ( اندروید یا  ios ) میتوانید این اپلیکیشن را از Google Play یا Apple Store و یا هر فروشگاه اینترنتی اپلیکیشن دریافت کنید و بر روی گوشی موبایل خود نصب کنید .

روش‌های ثبت‌نام یا ایجاد حساب کاربری در اینستاگرام :

پس از اجرای نرم افزار اینستاگرام با صفحه ای مانند شکل زیر مواجه میشوید :

آموزش نصب و کار با اینستاگرام

در این قسمت برای ثبت نام دو گزینه وجود دارد :

 Enter Your email : با انتخاب این گزینه و معرفی یک آدرس ایمیل معتبر می توانید ثبت نام را آغاز کنید . (در ادامه روش ثبت‌نام از این طریق به‌طور کامل توضیح داده خواهد شد. )

 Log in with Facebook : زمانی این گزینه را انتخاب می‌کنید که حساب کاربری فیس‌بوک داشته و قصد دارید که حساب کاربری اینستاگرام را به آن متصل نمایید. با انتخاب این گزینه صفحه دیگری باز خواهد شد که نام کاربری ( ایمیل ) و رمز عبور فیس‌بوکتان را از شما خواهد پرسید که با وارد نمودن آن، به‌راحتی حساب اینستاگرام شما فعال خواهد شد.

نکته : با توجه به مسدود بودن فیسبوک در ایران توصیه میشود از این قسمت استفاده نکنید.

مراحل ثبت نام :

با انتخاب گزینه Enter Your email ، باید ایمیل معتبری را وارد کنید ، بعد از وارد نمودن ایمیل  Next را میزنید .

آموزش نصب و کار با اینستاگرام

در مرحله بعد باید در کادر نام خود را وارد کنید دوباره گزینه Next را میزنید . در این قسمت باید نام کاربری برای خود انتخاب کنید(در صورت تکراری بودن با پیغام خطا و Not Available مواجه میشود ) بعد از این مرحله کلمه عبور (پسوورد) خود را انتخاب میکنید .(حداقل ۸ کارکتر و ترکیبی از عدد و حروف)

بعد از انتخاب پسوورد باید برای پروفایل و یا حساب کاربری خود عکسی انتخاب کنید . که مانند شکل زیر دارای چند گزینه است :

ثبت نام اینستاگرام

Import From Facebook : انتخاب و وارد کردن عکس از فیسبوکتان

Take photo : گرفتن عکس در همان لحظه با دوربین گوشی موبایل

Choose from Library : انتخاب عکس از عکس های ذخیره شده در موبایل

Import from Twitter : انتخاب عکس از حساب توییترتان

پس از انتخاب عکس ، صفحه پیدا کردن دوستان باز میشود که با انتخاب گزینه Connect to Facebook به حساب فیسبوک خود وصل میشوید و آن دسته از دوستانتان را که حساب اینستاگرام دارند را برای شما پیدا میکند .

در غیر این صورت و برای گذر از این مرحله میتوانید گزینه SKIP را انتخاب کنید .

آموزش نصب و کار با اینستاگرام

در مرحله بعد ( Find Contacts ) ، با انتخاب گزینه Search Your Contacts با جستجو در لیست مخاطبین شما ، افرادی را که در اینستاگرام حضور دارند را پیدا میکند . باز هم میتوانید برای عبور از این مرحله گزینه SKIP را بزنید .

آموزش نصب و کار با اینستاگرام

در مرحله بعد صفحاتی رو به صورت تصادفی برای شما به نمایش در می اورد و شما میتوانید این صفحات و افراد را دنبال ( Follow ) کنید تا عکس های آنها برای شما به نمایش در بیاید .

در این قسمت برروی علامت تیک در بالای صفحه میزنیم .

آموزش نصب و کار با اینستاگرام

کار ثبت نام به صورت کامل انجام شد و شما هم اکنون عضوی از این شبکه اجتماعی محبوب هستید .

آموزش نصب و کار با اینستاگرام

آموزش کار با اینستاگرام :

برای کار با اینستاگرام کافیست که شما را با ۵ آیکون و گزینه اصلی این برنامه آشنا کنیم :

Home

گزینه Home در اینستاگرام

در این صفحه عکس ها و فیلم های دوستانتان و کسایی که آنها را دنبال کرده اید را میبینید .

Search

گزینه search در اینستاگرام

در این صفحه عکس ها و ویدیو های پر بازدید از افراد مختلف را میتوانید ببینید . همچنین میتوانید دوستانتان را با وارد کردن نام آنها در کادر جستجو ، پیدا کنید .

در این صفحه همچنین پروفایل افرادی که به نوعی به دوستان و افرادی که شما آنها را پیگیری کردید ( Follow ) مرتبط هستند را هم نشان میدهد .

Camera

گزینه camera در اینستاگرام

در این صفحه شما میتوانید با گرفتن عکس و یا فیلم همان موقع آنها را به اشتراک بگذارید و یا میتوانید از عکس ها و فیلم های ذخیره شده در موبایل استفاده کنید .

Activity

گزینه Activity در اینستاگرام

در این صفحه میتوانید فعالیت خودتان و کسانی را که آنها را پیگیری کرده اید را مشاهده کنید .

Profile

گزینه پزوفایل در اینستاگرام

در این صفحه مشخصات شما و عکس هایی را که به اشتراک گذاشته اید ، تعداد پست ها و افرادی که شما را پیگیری میکنند ( Followers ) و افرادی که شما آنها را پیگیری میکنید ( Following ) نشان داده میشود .

تنظیمات پروفایل شما هم در این صفحه قرار دارد و میتوانید مشخصات خود را تغییر دهید و پروفایل خود را ویرایش کنید و همچنین با زدن آیکن سه نقطه در بالای صفحه شما میتوانید وارد منوی Options شوید .

آموزش نصب و کار با اینستاگرام

گذاشتن عکس و یا تغییر عکس حساب کاربری :

برای این کار در صفحه Profile برروی قسمتی که برای عکس مشخص شده است ( در بالا سمت چپ ) میزنیم و عکس مورد نظر خود را برمیگزینیم . ( گزینه های موجود قبلا توضیح داده شده اند )

آموزش نصب و کار با اینستاگرام

حذف عکس یا ویدئوی به اشتراک گذاشته شده :

برای این منظور با ورود به حساب کاربری (Profile) و انتخاب عکس یا ویدئوی مورد نظر، سپس در پنجره باز شده، آیکون سه نقطه (…) را کلیک کرده و گزینه Delete را انتخاب نمائید.

TwitterGoogle+LinkedInTelegramFacebook

 

منبع : EasyToLearn.ir