رایت CD یا DVD بدون نیاز به نرم افزار

حتما برای شما هم پیش آماده که بخواهید فایلی را بر روی سی دی و یا دی وی دی رایت کنید ولی نرم افزار این کار را برروی سیستم خود نداشته باشید،
در این آموزش ما نحوه رایت CD یا DVD را بدون استفاده از نرم افزار های جانبی رایت ، مانند NERO و … آموزش میدهیم .

ابتدا CD یا DVD خام را درون دستگاه قرار می دهیم .

سپس وارد My Computer شده و برروی درایو DVD Writer ( درایوی که دیسک خام در آن قرار دارد ) دوبار کلیک (Double Click) میکنیم،پنجره زیر برای ما به نمایش در می آید :

رایت cd یا dvd بدون نیاز به نرم افزار

در قسمت Disc Title میتوانیم یک عنوان برای دیسک خود انتخاب کنیم .

در دو گزینه زیر نوع رایت شدن دیسک را مشخص میکنیم :

توجه داشته باشید که بعد از انتخاب هر کدام از این دو گزینه باید فایل های مورد نظر خود را انتخاب و کپی کنید و به درایوی که دیسک خام در آن قرار دارد انتقال دهید .

Like a USB flash drive : مانند یک USB flash عمل میکند ، و بعد از کپی کردن فایل های مورد نظر داخل درایوی که دیسک خام در آن قرار دارد بلافاصله رایت میشود.

با انتخاب این گزینه  میتوانید فایل ها را پس از رایت شدن حذف و یا ویرایش و یا حتی اضافه کنید .

توجه داشته باشید که فایلی که پس از رایت حذف میکنید دیگر قابل برگشت و بازیابی نیست و همچنین فضای اشغال شده توسط  فایل های رایت شده ، حتی پس از پاک کردن آن از روی دیسک ، حذف نمیشود .

With a CD/DVD player : پس از کپی کردن فایل ها درون درایوی که دیسک خام در آن قرار دارد ، فایل ها رایت نمیشوند و به صورت کم رنگ درون درایو قرار میگیرند . که امکان ویرایش و حذف و اضافه کردن فایل ها در این لحظه وجود دارد .

رایت cd یا dvd بدون نیاز به نرم افزار

سپس برای رایت شدن بر روی Burn to disc که در نوار ابزار بالای صفحه قرار دارد کلیک میکنیم ، پنجره زیر باز میشود :

رایت cd یا dvd بدون نیاز به نرم افزار

در Disc title عنوان دیسک و در Recording Speed سرعت رایت شدن را تعیین میکنیم ، که توصیه میکنیم برای اینکه یه وقت برای دیسک مشکلی پیش نیاید و قابلیت اجرا در همه دستگاه های پخش را داشته باشد ، از سرعت های پایین استفاده کنید .

سپس بر روی Next کلیک کرده تا کار رایت آغاز شود .

توجه داشته باشید ک اگر از این روش ( with a CD/DVD player ) استفاده کنید بعد از رایت شدن امکان ویرایش ، حذف و یا اضافه کردن فایل ها را نخواهید داشت .

 

TwitterGoogle+LinkedInTelegramFacebook

 

منبع : EasyToLearn.ir