صندوق های هوشمند پستی در تهران راه اندازی خواهند شد / اجرای طرح پست لجستیک + عکس

در تازه ترین خبر از معاون شرکت پست گفته شده است که فاز آزمایشی صندوق های هوشمند پستی در تهران آغاز شده است و ۱۱ صندوق CashLess برای این امر نصب شده است که تمامی کارهای خودپرداز، جز پرداخت و دریافت پول را انجام می دهد.

صندوق هوشمند پست

ابراهیم بوداغی با اشاره به برنامه های پست هوشمند در جهت ارئه خدمات بروز و کیفیت دار به مردم اظهار داشت:
پست هوشمند مبتنی بر نیروهای هوشمند است و به همین دلیل بحث آموزش از جمله مباحث مطرح در شرکت پست خواهد بود.

وی از تصویب ۲۷ سرویس پستی در سازمان استاندارد به عنوان سرویس‌های استاندارد خبر داد و با اشاره به ارائه بسته متنوع خدمات پستی گفت:
۸ طرح ماندگار پست که به تصویب وزیر ارتباطات رسیده که شامل ایجاد مرکز مکانیزه، هاب پستی و ایجاد نواحی در سطح شهرهای جدید و سرویس محور شامل پست الکترونیک، پست مالی و پست لجستیک است.

همچنین وی با بیان اینکه طرح مطالعاتی پست لجستیک از سال گذشته شروع و در نیمه دوم امسال مقدمات آن آغاز می شود گفت:
این طرح، یک فرایند سه ساله است و در یک برنامه بلند مدت می توان با سرمایه گذاری خاص بسترهای سخت افزاری و نرم افزاری آن را ایجاد کرد.

وی رویکرد پست را حرکت به سمت مرسولات عادی با سرعت و امنیت لازم برشمرد و خاطرنشان کرد:
در بحث ساماندهی خطوط پستی، موضوع خطوط هوایی در دستور کار قرار دارد و با سه شرکت جدید قرارداد بسته شده است؛ همچنین از نیمه دوم سال گذشته هم برای اولین بار خطوط ریلی به این بخش اضافه شد که کار نقل و انتقال مرسولات را تسهیل کرد.

معاون شرکت پست خاطرنشان کرد:
بحث ساماندهی مکانهای کشور به عنوان یک بحث فرابخشی با مدیریت وزارت ارتباطات در حال انجام است و GNAF (نشانی ایرانیان) هم با مدیریت پست و همکاری شهرداری و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و راهبری وزارت ارتباطات در حال اجراست.

وی از اجرای طرح صدور کارت هوشمند با همکاری سازمان ثبت احوال و نیز راه اندازی پایلوت صندوق های هوشمند پستی در تهران خبر داد و گفت:
۱۱ صندوق مشهور به CashLess در تهران نصب شده که تمامی کارهای خودپرداز جز دریافت و پرداخت پول را انجام می دهد؛ سه ماه از پایلوت این صندوق ها می گذرد و فاز عملیاتی شدن بعد از فاز آزمایشی شروع خواهد شد.

عاون شرکت با بیان اینکه اساسنامه شرکت ملی پست در دستور کار مجلس قرار دارد، ورود اپراتور دوم پست را موجب ساماندهی بخش پست و امنیت بیشتر جامعه برشمرد و گفت:
با ایجاد اپراتور دوم بسیاری از اپراتورهایی که به صورت غیر قانونی در سطح جامعه فعالیت می کنند ساماندهی می شوند.

صندوق هوشمند پستی در تهران

 

منبع : EasyToLearn.ir