پاداش گوگل برای پیداکردن آسیب های اندروید

شما هم اگر در ضمینه هک و امنیت فعالیت می کنید می توانید با پیدا کردن آسیب پذیری های پلتفرم اندروید علاوه بر کمک به گوگل در ارائه سیستم عاملی بی نقص، صاحب پول خوبی هم شوید که به عنوان پاداش از طرف شرکت گوگل به شما داده خواهد شد.

Android-Securityاگر شما تا به حال اطلاعی از این پاداش گوگل نداشتید، بدانید که هنوز هم وقت هست!

گوگل برای محققان امنیتی و برنامه نویسانی که زمان گذاشته اند و مشکلات امنیتی انواع برنامه های این شرکت را به آنها ارائه می دهند، پاداش می دهد.

هدف گوگل از این کار کاملاً واضح است که برای ارتقا امنیت سیستم های خود و افزایش بهبودی آنها می باشد.

در سال گذشته شرکت گوگل برای افرادی که باگ های گوگل کروم و برنامه های دیگر شرکت را کشف کردند پاداشی معادل ۱.۵ میلیون دلار پرداخت کرد. حالا گوگل در اقدامی جدید پاداشی برای کشف باگ های امنیتی اندروید در نظر گرفته است.

 

پس اگر شما هم جزو محققان امنیتی هستید می توانید کار را شروع کنید! آسیب ها اندروید را کشف کنید و پاداش بگیرید.

اولین مرحله این برنامه در گوشی ها و تبلت های نکسوس ۹ و ۶ این شرکت است. اگر مشکلی را کشف کنید، پاداش خوبی نصیبتان خواهد شد.

 

حال علاوه بر اینکه شما محقق امنیتی باشید و تست های بیشتری انجام داده و راه کارهای مناسب حل آن را هم بدهید، خواهید توانست که پاداش بیشتری را از گوگل دریافت کنید. بیشترین پاداش را برای محققانی امنیتی که تست ها را برای قابلیت های امنیتی از جمله سندباکس، ASLR , NX انجام دهند، در نظر گرفته شده است.

 

گوگل علاوه بر این برنامه، برنامه‌ی پاداش پچ را هم دارد؛ در این برنامه نیز توسعه دهندگان علاوه بر اندروید می‌توانند در کشف کردن آسیب پذیری‌های دیگر پلتفرم‌های متن باز نیز شرکت کنند. در این برنامه‌ی پاداش نیز در ازای کشف هر آسیب پذیری پاداشی را از سوی گوگل دریافت خواهید کرد. گوگل با این برنامه‌ها قصد دارد تا اکوسیستم‌ خود را بیش از هر زمان ایمن‌تر کند.

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید به وبلاگ امنیتی گوگل مراجعه کنید.

TwitterGoogle+LinkedInTelegramFacebook

 

منبع : EasyToLearn.ir