گوگل درایو و آشنایی با ترفندهای آن

گوگل درایو یکی از محبوب ترین و شناخته شده ترین سرویس‌ های ذخیره‌سازی در فضای ابری است که قادر است امکانات زیادی را در اختیار کاربرانش قرار دهد. همچنین ترکیب بسیار خوب این ابزار هوشمند با اپلیکیشنهای third-party و سرویس‌های گوگل،سبب شده تا به انتخابی مناسب از میان سایر ابزارهای مشابه، تبدیل شود.
اگر جزء کاربران گوگل درایو هستید این را بدانید که این ابزار، ابزاری است فراتر از یک فضای ذخیره‌سازی و اگر شما زمان کمی را برای یاد گرفتن بعضی از ویژگی‌های گوگل درایو اختصاص دهید، عملکرد بهتری خواهید داشت.
۱- آپلود فایل‌ها به وسیله‌ی کشیدن و رها کردن( Drag and Drop)
برای آپلود شدن فایل‌ها در گوگل درایو، شما حتما و اجبارا مجبور به کلیک بر روی دکمه¬‌ی new و انتخاب کردن فایل نیستید؛ حتی تنها می‌¬توانید فایل‌هایی که مورد نظرتان است را از کامپیوتر خود با به کارگیری از روش کشیدن و رها کردن (Drag and Drop) به گوگل درایو منتقل کنید تا به صورت خودکار شناسایی و آپلود شوند.
۲- دسترسی به کلیدهای میانبر در گوگل درایو

کلید میانبر گوگل درایو

مانند بقیه ی اپ های گوگل، گوگل درایو نیز با تعداد بالایی کلید میانبر عرضه شده است. برای دستیابی به این میانبرها تنها از کلید “?+shift” در هر بخشی از گوگل درایو که هستید، استفاده کنید. پنجره ای به همراه همه ی میانبرهای موجود باز می‌شود. موردهایی را که مد نظرتان است به خاطرتان بسپارید. به این شکل خواهید توانست که کارها را سریع‌ تر انجام دهید.

۳- استفاده از تکنولوژی OCR

گوگل درایو به همراه تکنولوژی OCR) Optical Character Recognition) برای استخراج متن از تصاویر و فایل ‌های pdf، ارائه شده است. مراحل کار بسیار راحت است: ابتدا باید بر روی عکس یا فایل PDF مورد نظرتان در گوگل درایو راست کلیک کنید، و بر روی گزینه‌ی “Open With” بروید و بر روی “Google Docs” در منوی باز شده کلیک کنید.

 تکنولوژی OCR

 

تصویر یا فایل PDF در Google Docs به همراه متن نوشته شده در زیر آن، نمایش داده خواهد شد. البته متن کامل نخواهد بود؛ اما تا حدودی می‌تواند توضیح روشنی از تصویر ارائه دهد.

۴- به فایل‌ های صوتی گوش کنید

شما فقط می توانید فایل های صوتی را از گوگل درایو دانلود کنید، به این دلیل که نرم‌ افزار پخش موسیقی در گوگل درایو وجود ندارد. اگر خواهان آن هستید که در گوگل درایو موزیک گوش دهید، Music Player for Google Drive را دانلود کنید تا این امکان را داشته باشید که پخش فایل های صوتی در گوگل درایو انجام شود.

پخش موسیقی در گوگل درایو

 ۵- الصاق و ارسال فایل‌های حجیم با جمیل

در Gmail شما احتیاجی به ارسال فایل‌­ها از طریق کامپیوتر خود ندارید، می­‌توانید فایل­‌های ذخیره شده در گوگل درایو را به عنوان ضمیمه به Gmail خود اضافه کنید. این کار مزایای فراوانی دارد و یکی از مهمترین آن­ها، توانایی ارسال فایل‌­ها با حجمی معادل ۱۰ گیگا بایت است ( در حالت استاندارد این مقدار تنها ۲۵ مگابایت است). بعلاوه هنگام افزودن فایل­‌ها از طریق گوگل درایو، آن­ها بلافاصله و بدون نیاز به آپلود دوباره به متن الصاق می­‌گردند( اهمیتی ندارد که حجم فایل چقدر است). تنها با کلیک بر روی دکمه‌­ی insert files from Drive و دکمه‌ی attachment فایل مورد نظر اضافه می‌شود.

google drive

TwitterGoogle+LinkedInTelegramFacebook

 

منبع : EasyToLearn.ir