آموزش رباتیک/قسمت سوم

در قسمت های قبل از مجموعه آموزش رباتیک ، مفاهیم کلی علم رباتیک ، مبحث آنالوگ ، مقاومت ، خازن و بطور کلی قطعات مورد استفاده و ابتدایی این علم را توضیح دادیم ، سپس وارد کار عملی شدیم و چند آزمایش ساده را انجام دادیم ، نحوه کار با مولتی متر دیجیتال ، نحوه کار با بِرِد برد ( Bread Board ) ، استفاده از منبع تغذیه کامپیوتر به عنوان مولد ، کار با ال ای دی ۷segment ، مدار های گیرنده و فرستنده مادون قرمز و نحوه استفاده از Op-Amp را مورد بررسی قرار دادیم.

در این جلسه ما وارد مبحث الکترونیک دیجیتال خواهیم شد.این مبحث اهمیت بسیار زیادی در کار ما دارد و ما را به صورت خیلی ملموس تر وارد دنیای ربات ها میکند.

مطالبی که در این قسمت آموزش خواهید دید مطالبی جدید و تازه هستند و دوستان باید با دقت نظر بیشتر مطالب را دنبال کنند.

رباتیک مقدماتی

در سومین قسمت از آموزش مقدماتی علم رباتیک ، ما عملگر (Operator) و عملوند (Operand) را تعریف میکنیم و سه نوع عملگر AND ، OR و NOT را مورد بررسی قرار میدهیم که این سه عملگر تقریبا اساس کار ربات ها هستند و میتوان حرکات و رفتار ربات را با این عملگرها تعریف کرد. سپس به معرفی آی سی مورد نیاز می پردازیم و نحوه ارتباط این عملگر ها با آی سی را توضیح میدهیم . الگوریتم تعقیب خط در یک ربات مسیر یاب را مورد بررسی قرار میدهیم و در آخر بخش پردازشگر و کنترل کننده مرکزی و خروجی ربات را آموزش میدهیم .

شما میتوانید سومین قسمت از مجموعه آموزش های رباتیک مقدماتی را در قالب یک فایل PDF از لینک زیر دانلود کنید .

همچنین میتوانید نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را از طریق ایمیل سایت با ما درمیان بگذارید .

EasyToLearn.ir@gmail.com

TwitterGoogle+LinkedInTelegramFacebook

 

دانلود با لینک مستقیم
حجم : 5 MB
منبع : گردآوری شده از سایت رشد