آموزش ساختن استیکر در تلگرام

به جرات باید گفت یکی از محبوب ترین پیام رسان های ایرانی ها در حال حاضر تلگرام می باشد. تلگرام علاوه بر سرعت بسیار خوب، حجم کمی از ترافیک شما را مصرف میکنه که جزو قابلیت های این نرم افزار محسوب میشود. طبق گفته تلگرام در حال حاضر ۲۰ درصد از کاربران این برنامه، ایرانی می باشند.

اگر شما هم با این برنامه کارکرده باشید شاید مشاهده کرده باشید که استیکرهای (شکلک) ساخته شده ای در این برنامه وجود داره که توسط کاربران برنامه ساخته شده و شما هم میتوانید آنها را به استیکرهای خود اضافه کنید و ازش استفاده کنید.

حالا شاید برای شما هم سوال پیش بیاد که اگر شما بخواهید از این استیکرها بسازید باید چیکار کنید؟ در این آموزش قصد داریم نحوه ساختن و افزودن استیکرهای شما را در برنامه تلگرام توضیح دهیم.

TelegramStickers استیکر تلگرام

برای انجام این کار دو مرحله پیش رو دارید که اول باید استیکرها را با شرایط تعیین شده تلگرام ویرایش کنید سپس با کمک یکی از ربات های تلگرام به نام Stickers، استیکرهای خودتان را برای تلگرام ارسال میکنید.

مرحله اول: ویرایش استیکرها

– فرمت استیکرهای شما باید PNG باشد و دُربریده شده باشد.

– فایل ارسالی شما باید دارای طول و عرض ۵۱۲ پیکسل باشد. در واقع حداقل یکی از مقدارهای طول یا عرض باید ۵۱۲ باشد و دیگری، ۵۱۲ یا کمتر از آن باشد.

– حجم فایل باید کمتر از ۳۵۰ کیلوبایت باشد.

برای راحتی این امر، تلگرام یک فایل PSD پیشنهادی به شما ارائه خواهد کرد که می توانید با باز کردن آن، و انتقال استیکرهای مورد نظرتان به این فایل، و سپس خروجی گرفتن از آن، بدون کوچکترین دردسری استیکرهای خود را آماده‌ی ارسال کنید.
لینک دانلود فایل PSD پیشنهادی: https://telegram.org/img/StickerExample.psd

 

مرحله اول: ارسال استیکرها به ربات تلگرام

بعد از انجام مراحل بالا و ساخت استیکرهایی که واجد شرایط تلگرام هستند، نوبت به ارسال آن‌ها و ساخت مجموعه‌ شما خواهد رسید که خود تلگرام پیشنهاد کرده است تا این امر را توسط نسخه‌ کامپیوتری تلگرام انجام دهید.

برای نصب نسخه کامپیوتری تلگرام از لینک روبرو اقدام کنید: Telegram Desktop

بعد از نسخه کامپیوتری تلگرام به آدرس https://telegram.me/stickers رفته و روی آن کلیک کنید تا صفحه گفتگو باز شود. در ابتدا شما یک پیام دلخواه بدهید تا ربات به شما خوش آمدگویی کرده و لیست دستورات را برایتان ارسال نماید.

برای شروع دستور /newstickerpack را تایپ و برای ربات ارسال کنید.

حالا ربات از شما میخواهد تا نامی را برای پکیج استیکر خود انتخاب کنید.

پس از اختصاص دادن نامی برای آن، تلگرام از شما می‌خواهد تا با توجه به حال و احوال استیکر خود (ناراحت، خوشحال، متعجب و …) یک Emoji برای آن تعیین کنید.

دلیل این امر دسترسی راحت‌تر به استیکرها است به این صورت که شما با زدن اموجی “گریه”، بدون نیاز به مراجعه به تب استیکر‌ها، می‌توانید خلاصه‌ای از استیکرهای غمگینی که به این اموجی ربط داده‌اید مشاهده کنید و با کلیک روی آن، به سرعت استیکرها را ارسال کنید. اگر تمایلی به صرف وقت برای این موضوع ندارید، می‌توانید برای تمامی استیکرها یک اموجی یکسان ارسال کنید.

بعد از ارسال هر استیکر، این ربات به شما تعداد استیکرهایی که تاکنون به این مجموعه وارد کرده‌اید را یادآوری می‌کند و اگر تمایل به ادامه دارید، کافی است تا استیکر بعدی را ارسال کنید.

در مرحله‌ی آخر و بعد از ارسال تمامی استیکرهای مورد نظر، دستور /publish را ارسال کنید تا استیکرهای شما در کسری از ثانیه منتشر و آماده‌ی استفاده شود.

البته قبل از مرحله‌ی نهایی باید یک آیدی یا نام برای این مجموعه استیکر انتخاب کنید تا در هنگام اشتراک لینک این استیکر، با مشکلی مواجه نشوید.

به عنوان مثال: telegram.me/addstickers/EasyToLearn.ir

TwitterGoogle+LinkedInTelegramFacebook

 

منبع : EasyToLearn.ir