استفاده از کارت مترو به عنوان NFC Tag

در این پست ما آموزش استفاده از کارت مترو یا اتوبوس را به عنوان تگ NFC برای شما آماده کرده ایم .با انجام این کار شما میتوانید با نزدیک کردن گوشی به کارت مترو ، یک سری تنظیمات و قابلیت هایی را که مد نظرتان هست ، در گوشیتان به صورت خودکار اعمال و فعال کنید .

مثلا شما کارت را در کنار تختان قرار میدهید و در هنگام خواب گوشی را به کارت نزدیک میکنید، گوشی خود بخود سایلنت میشود و یا ویبره آن قطع میشود و هر تنظیمات دیگه ای که خودتان قرار داده اید بر روی گوشی انجام میشود .

NFC مخفف Near Field Communication است ، که به فارسی می توان آن را ارتباط حوزه نزدیک ترجمه کرد .

ان‌ اف‌‌ سی در واقع نوعی وسیله ارتباطی بی‌سیم بین دو دستگاه در مجاورت همدیگر است ،که در فاصله‌های کوتاه (حداکثر چند سانتی‌متر) کاربرد دارد.

برای اینکار شما به یک گوشی دارای NFC و یک کارت مترو احتیاج دارید . 

توجه کنید که احتمال اینکه کارت متروی شما بعد از انجام این آموزش فقط جهت برنامه‌ای که شما بر روی آن اعمال کرده‌اید عمل کند و برای استفاده در مترو و اتوبوس غیرقابل‌ استفاده شود وجود دارد، بنابراین ترجیحا از کارتی استفاده کنید که اعتباری در داخل آن نیست یا اعتبار آن زیاد نمی‌باشد.

برای اینکه بتوانیم بروی کارت تنظیمات جدید را اعمال کنیم و کارت را برنامه نویسی کنیم ، به برنامه  NFC ReTag نیاز داریم و باید آن را بر روی گوشی نصب کنیم .

نکته : برای اینکار برنامه های زیادی موجود است ولی ما اپلیکیشن NFC ReTag را پیشنهاد میکنیم .

روش انجام کار :

ابتدا به تنظیمات گوشی خود رفته و گزینه‌ی NFC را به حالت روشن (ON) تغییر دهید.

سپس برنامه NFC ReTag را اجرا کنید ، وقتی وارد محیط نرم افزار شدید ، کارت مترو را به پشت گوشی خود نزدیک کنید .

استفاده از کارت مترو به عنوان NFC TAGدر اینجا کارت شناسایی میشود و به شما پیغام می دهد که قصد دارید تا دستورات جدیدی را روی آن ثبت کنید یا خیر ؟ با تایید این پیغام از شما درخواست میشود که اسمی را برای تگ خود انتخاب کنید .بعد از انتخاب نام و تایید آن ، تگ ما ساخته میشود ولی هیچ دستوری روی آن ثبت نشده است . با کلیک بر روی گزینه Activity به بخش نرم‌افزارها و تمام امکاناتی که می‌توانید توسط تگ NFC انجام دهید منتقل می‌شوید.

استفاده از کارت مترو به عنوان NFC TAG

در این قسمت هر کدام از برنامه ها و یا امکاناتی را که میخواهید میتوانید انتخاب کنید و تنظیمات مورد نظر را اعمال کنید .

کار تمام است و میتوانید از این اپلیکیشن خارج شوید.از این پس کافیست تا کارت مترو را که دستورات جدیدی روی آن ثبت کردید را در مکانی در دسترس قرار دهید تا هرگاه نیاز به انجام دستورات مشخص شده را داشتید ، تنها گوشی خود را به آن نزدیک کنید تا در عرض یک ثانیه عملیات مورد نظر شروع به کار کند .

 

TwitterGoogle+LinkedInTelegramFacebook

 

منبع : EasyToLearn.ir