رفع مشکل کند شدن آیفون پس از بروزرسانی به IOS 9

شاید برای شما هم این مشکل به وجود آمده باشد که دستگاه اپلی شما پس از بروز رسانی به ios 9 دچار کندی و هنگ کردن های فراوان شده باشد ، این مشکل بیشتر در دستگاه های سال قبل اپل مانند iphone 5 ، iphone 5s و … وجود دارد . ما در این قسمت چند راه حل برای رفع این مشکل به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد .

فورس ریستارت – Force Restart

به‌ مانند تمام مشکلاتی که برای یک گجت فناوری پیش می‌آید و با خاموش/روشن کردن همه‌چیز حل می‌شود، شما هم می‌توانید شانس خود را بر روی آیفون یا آیپدتان امتحان کنید. دکمه هوم و پاور را به‌صورت همزمان به مدت ۱۰ الی ۲۰ ثانیه نگه‌دارید تا لوگوی اپل نمایان شود.

فورس ریستارت کردن ایفون

کم کردن حرکت‌ها – Reduce Motion

کم کردن حرکات در آیفون

کم کردن شفافیت – Reduce Transparency

شفافیت یا transparency به همراه مات شدن هردو از ویژگی‌های iOS هستند که به کاربر درک درستی از عمق و ظواهر رابط کاربری می‌دهند. اما این دو ویژگی می‌تواند منجر به استفاده بیشتر از پردازنده دستگاه شما و درنتیجه کند شدن سرعت کلی دستگاه شود. برای کم کردن این شفافیت به General > Accessibility رفته و با هدایت صفحه به پایین وارد Increase Contrast شده و سپس reduce transparency را فعال کنید.
فعال کردن reduce transparency موجب می‌شود که نوشته‌های شما کمی خواناتر شوند اما افکت‌های نظیر مات شدن تصویر که ازجمله ویژگی‌های اضافه‌شده از iOS 7 به بعد بود حذف خواهد شد.

کم کردن شفافیت در آیفون

غیرفعال کردن Background App Refresh

غیر فعال کردن این گزینه علاوه بر کاهش مصرف باتری، تأثیر بسیاری بر روی سرعت و روانی دستگاه شما خواهد داشت.

background app refresh

محدود کردن جست‌وجوی اسپات لایت

اسپات لایت تمام مطالب گوشی شمارا جستجو کرده و آنچه را که به دنبال آن هستید در میان شماره‌های مخاطب‌ها، موزیک‌ها، اپ‌ها، ایمیل‌ها و … پیدا خواهد کرد. برای محدودتر کردن و کمتر مصرف شدن انرژی پردازنده دستگاه خود می‌توانید به Setting > General > Spotlight Search رفته و برنامه هایی که قصد دارید از دایره‌ی جست‌وجوی Spotlight حذف شود را مشخص کنید.

سرچ اسپات لایت

Siri Suggestions

کسانی که از iOS 9 یا iOS 9.1 استفاده می‌کنند احتمالاً با قسمتی که به‌تازگی به بخش جست‌وجوی آن‌ها اضافه‌شده روبه‌رو شده‌اند. سیری در زیر بخش نوار جست‌وجو، اپ‌ها، مخاطب‌ها، مکان‌های مختلف و هر چیز دیگری را که تصور کنید به شما پیشنهاد می‌کند. این ویژگی iOS 9 تأثیر بسیاری در کند شدن دستگاه شما دارد. با رفتن به Setting > General > Spotlight Search گزینه Siri Suggestion را از کار بیندازید.

siri suggestion

 

 

TwitterGoogle+LinkedInTelegramFacebook

 

منبع : EasyToLearn.ir